Nis Lazer Klinik
Teknolojinin nimetlerinden yararlanın ve sizi rahatsız eden istenmeyen tüylerinizden sonsuza kadar kurtulun! Lazer epilasyon uygulamaları için en etkili cihazlardan biri olan Alexandrite Candela Gentle Pro Lase sayesinde kolay ve hızlı bir şekilde pürüzsüz bir cilde kavuşacaksınız. Yaza girmeden ve bikini sezonunu açmadan önce etkili bir tedavi ile istenmeyen tüylerinizden kurtulacak, bu kalıcı rahatlığın keyfini çıkaracaksınız.

Alexandrite Candela Gentle Lase Pro Cihazı
Hızlı, etkili ve çabuk sonuçlar veren Alexandrite Candela Gentle Lase Pro, sınıfının en iyi cihazlarından biri. Her cilt rengine uyumlu olan bu cihaz, tüm dünyada en çok tercih edilen lazer tedavi cihazlarından biri.

Hijyenik ortamında en iyi tedaviyi sunan Nis Lazer Klinik Merkezi, profesyonel kadrosu ile üstün kalite ile sizlere hizmet veriyor.

Nis Lazer Klinik
Kıbrıs Solar Enerji - Footer Bottom

İletişim ve Randevu Talep İçin;
İskenderun Cad. Zeytin Apt. No:1
Karakum / Girne
+90 533 882 1515

Lazer Epilasyon Nedir?
Lazer epilasyon vücudumuzdaki istenmeyen tüyleri lazer teknolojisi kullanılarak kalıcı veya uzun süreli olarak yok edilmesi veya azaltılması işlemidir. Lazer teknolojisi 1960 yıllarından beri insan vücudunda farklı amaçlar için kullanılmaktadır. Epilasyon amacı ile ise 1960'lı yıllarda kullanılmaya başlanmış ve FDA (Amerikan İlaç ve Gıda Dairesi) Alexanderite Lazer, Nd YAG Lazer ve diot lazerlerle kalıcı epilasyon sağlandığını 1997 yılında onaylanmıştır. Bu lazerler arasında etki mekanizmaları ve uygulama şekilleri bakımından farklılıklar vardır.

Lazer Epilasyon Güvenli midir?
İnsan vücudunda yaklaşık 40 yıldır kullanılan lazer ışınları son derece güvenlidir. Uzun vadede ciddi bir yan etkisi yoktur. Hiçbir kanser olgusu görülmemiştir. Ter, yağ, lenf, sütbezlerine ve üreme organlarına etkisi yoktur.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanamaz?
Yeterli klinik çalışma olmadığı için gebelere, uygulanma bölgesinde lokal enfeksiyon olanlara sedef gibi kronik deri hastalığı olanlara, epilepsi (Sara) hastalığı olanlara, ışığa hassasiyeti arttıran yüksek doz A vitamini, roacutane, tetrasiklin gibi ilaçlar kullananlara, bronz tene, ışıkla birlikte tetiklenen SLE gibi hastalığı olanlara lazer epilasyon yapılmaz.

Neden Birden Fazla Seans Gereklidir?
Vücudumuzdaki kılların büyüme (Anagen), gelişme (Katagen) ve dökülme ( Telogen) gibi farklı yaşam evreleri vardır. Lazer sacede büyüme evresindeki kıllara etkilidir. Kılın lazere en duyarlı olduğu evreyi bulmak için birden çok seansa ihtiyaç vardır. Bu kişiden kişiye ve vücudun farklı bölgelerinde farklılık göstermekle birlikte yüz dışındaki vücut bölgelerinde ortalama 5-6 seans, yüzde ise 10-12 seanstır. Seans aralarındaki süre ise yine kişiden kişiye farklılık göstermekle birlikte ortalama yüz bölgesinde 1 ay, diğer vücut bölgelerinde 2 aydır.

Kadınlarda Lazer Epilasyon Yapılan Bölgeler:
Bacaklar, Kollar, Koltuk altları, Bikini, Genital bölge, Göbek, Yüz ( Göz çukuru hariç)

Erkeklerde Lazer Epilasyon Yapılan Bölgeler:
Sırt, Omuzlar, Göğüs, Sakal Üstü, Boyun ve ense, Kulaklar

ALEXANDRİTE Lazer:
Türk insnı genellikle koyu olmayan ten rengine ve koyu renk kıl yapısına sahiptir,bu nedenle Alexandrite lazer epilasyon için en uygun yapıdadır.Alexandrite lazer derindeki kıl köküne dek ulaşarak kalıcı sonuç sağlar ve bu başarıyı sağlarken kalıcı yanık sorununa yol açmaz.

Lazerler isimlerini dalga boylarından almaktadır,755nm dalga boyuna sahip Alexandrite ,Lazer epilasyonda ve Kılcar damar tedavilerinde oldukça başarılıdır ve bu konuda uzun yıllardır kendini kanıtlamıştır.Merkezimiz'de Kılcar damar ve varisler uzman Kalp damar Cerrahi hekimi tarafından tedavi edilmektedir.

Diğer Uygulamalar:
  • Varis ve Kılcar Damar tedavileri
  • Çil Tedavileri
  • Güneş lekeleri
  • Yaşlılık Lekeleri
  • Doğum LEKELERİ

Kaç LAZER EPİLASYON seansı  yapılmalıdır?
Lazer ışığı anajen (aktif) aşamadaki kıl kökünü etkilemektedir.Bütün kökler ayni anda aktif olmazlar.Dolayısıyla telojen(pasif)kökler,aktif hale geldiklerinde bunlara da uygulama gerekecektir.Kalıcı bir çözüm için ,ancak birkaç kez lazer epilasyon seansından sonra elde edilir.Kılların kalınlığı ve yoğunluğu her vücutta farklı olduğu için kesin bir seans sayısı vermek mümkün değildir,kişiden kişiye ve bölgeden bölgeye değişmektedir.Ortalama olarak çoğunlukla 4-6 lazer epilasyon seansı yeterli olmaktadırLazer epilasyon uygulamasında cilt tipine göre doz seçimiyapılır.Bu sayede kıl köklerine etki edecek ama cilde zarar vermeyecek güçte çalışılarak en kısa sürede tedavinin bitirilmesi amaçlanır.Herkesin vücut yapısı ve hormonal seviyeleri ,cilt tipi farklı olduğu için lazer epilasyonda sonuca ulaşmak için gereken süre kişiden kişiye değişir.Seanslar kılları anajen8büyüme)safhasında yakalamaya uygun sürelerde tekrarlanır.

Lazer epilasyon vücudumuzdaki istenmeyen tüyleri lazer teknolojisi kullanılarak kalıcı veya uzun süreli olarak yok edilmesi veya azaltılması işlemidir. Lazer teknolojisi 1960 yıllarından beri insan vücudunda farklı amaçlar için kullanılmaktadır. Epilasyon amacı ile ise 1960'lı yıllarda kullanılmaya başlanmış ve FDA (Amerikan İlaç ve Gıda Dairesi) Alexanderite Lazer, Nd YAG Lazer ve diot lazerlerle kalıcı epilasyon sağlandığını 1997 yılında onaylanmıştır. Bu lazerler arasında etki mekanizmaları ve uygulama şekilleri bakımından farklılıklar vardır.Nis Tıp Merkezi için Tıklayınız.